Την περασμένη Πέμπτη το βράδυ, ένα άτομο μεταφέρθηκε σε νοσοκομείο των Ιωαννίνων (Πανεπιστημιακό), με τραύματα στη λεκάνη και στους μηρούς, από κυνηγετικό όπλο.
Χτες το πρωί (30/12) συνελήφθησαν δύο άτομα, σε βάρος των οποίων σχηματίστηκε δικογραφία για παραβάσεις της νομοθεσίας περί όπλων και σωματική βλάβη από αμέλεια.
Πώς συνδέονται οι δύο υποθέσεις: Ο ένας από τους δύο συλληφθέντες, μαζί με τον συγκατηγορούμενό του, κατά τη διάρκεια κυνηγιού, πήρε τον τραυματία για θήραμα, και τον πυροβόλησε.