Η υπό ανακατασκευή οδός Ανεξαρτησίας άρχισε να «υποδέχεται» από σήμερα τα κολονάκια επί των πεζοδρομίων για την αποτροπή παρκαρίσματος. Κολονάκια τα οποία είναι και καθίσματα (αλλά και ανθοστήλες μερικά από αυτά) τοποθετούνται ήδη. Όσοι δραστηριοποιούνται επαγγελματικά στην περιοχή, περιμένουν πώς και πώς την ολοκλήρωση της ανακατασκευής της οδού Ανεξαρτησίας με την προσδοκία να υπάρξει μια κινητικότητα στην περιοχή, η οποία ήταν σχεδόν ανύπαρκτη τους τελευταίους μήνες λόγω (και) των έργων.