Αστυνομικοί της Ασφάλειας Ηγουμενίτσας συνέλαβαν χθες Σάββατο, 20 Ιουλίου το βράδυ έναν δραπέτη.
Με «συλλογή και αξιοποίηση πληροφοριών» όπως αναφέρει το δελτίο Τύπου, οι αστυνομικοί εντόπισαν τον δραπέτη ο οποίος αναζητούνταν από τον Οκτώβριο του 2023, όταν δεν επέστρεψε στο κατάστημα κράτησης μετά από άδεια.
Εξέτιε ποινή κάθειρξης 8 ετών και 6 μηνών για απόπειρα ανθρωποκτονίας με δόλο, παράνομη οπλοφορία και οπλοχρησία.