Το Αργυρόκαστρο επισκέφθηκε χτες ο δήμαρχος Ιωαννίνων Μωυσής Ελισάφ με αφορμή τα εγκαίνια της εμπορικής έκθεσης που διοργανώνουν τα Επιμελητήρια Ιωαννίνων και Αργυροκάστρου.
Ο κ. Ελισάφ, σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση, ανέφερε ότι η εν λόγω έκθεση μπορεί να συμβάλει στην ανάπτυξη των εμπορικών σχέσεων. Ο δήμαρχος συναντήθηκε και με τον δήμαρχο Αργυροκάστρου Flamour Golemi ο οποίος πριν λίγο καιρό είχε βρεθεί στο Δημαρχείο Ιωαννίνων.
Στη νέα συνάντηση τονίστηκαν εκ νέου οι δυνατότητες πολιτιστικών ανταλλαγών και ενίσχυσης τουριστικών και εκπαιδευτικών συνεργασιών.