Η Επιτροπή Διοίκησης του ΠΕΑΚΙ υπέβαλλε σήμερα, 16 Ιουλίου, την παραίτησή της στον υφυπουργό Αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη.
«Σκοπός της παραίτησης είναι να ανοίξει ο δρόμος για την τοποθέτηση νέας διοίκησης, που θα εφαρμόσει την πολιτική της νέας κυβέρνησης στον αθλητισμό και στη διοίκηση των Εθνικών Αθλητικών Εγκαταστάσεων.
Το προσεχές δίμηνο, είναι περίοδος προγραμματισμού για το φορέα, ενόψει της νέας αθλητικής χρονιάς και θα πρέπει αυτός να πραγματοποιηθεί από τη νέα διοίκηση» αναφέρει η διοίκηση στην ανακοίνωσή της.