Φοιτητές του Τμήματος Εικαστικών Τεχνών και Επιστημών της Τέχνης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων θα εκθέτουν έργα τους από τις 15 έως τις 30 Μαΐου, στον εκθεσιακό χώρο του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Ιωαννιτών.
Θα συμμετάσχουν σπουδαστές από τα μαθήματα Zωγραφικής ΙΙΙ, Ζωγραφικής ΙV και Χαρακτικής V, που διδάσκει ο Κωνσταντίνος Παπαμιχαλόπουλος, από το Εργαστήριο Ζωγραφικής του καθηγητή Ξενοφώντα Μπήτσικα και από το Εργαστήριο Χαρακτικής της επίκουρης καθηγήτριας, Ράνιας Σταθοπούλου.
Επιμέλεια έκθεσης: Κωνσταντίνος Παπαμιχαλόπουλος.
Ώρες λειτουργίας: 12:00-14:00 και 18:00-21:00.