Λόγω των χαμηλών θερμοκρασιών και του παγετού που πλήττουν την περιοχή μας, ο ΟΚΠΑΠΑ του Δήμου Ιωαννιτών ανακοινώνει ότι, για το διάστημα αυτό, το υπνωτήριο αστέγων που βρίσκεται στο ΚΕΚΩΠ λειτουργεί όλο το 24ωρο για άστεγους αλλά και για οποιονδήποτε έχει ανάγκη.
Παράλληλα κάνει γνωστό ότι λειτουργεί και η «Ομάδα Δρόμου» η οποία φροντίζει για τον εντοπισμό αστέγων στην πόλη. Ήδη, όπως σημειώνεται, έχουν εισαχθεί στο υπνωτήριο αστέγων δυο άτομα που βρίσκονταν σε κατάσταση ανάγκης.
Ο ΟΚΠΑΠΑ απευθύνει δε έκκληση στους πολίτες εφόσον εντοπίσουν στην πόλη άστεγους ή περιφερόμενους ανθρώπους που έχουν ανάγκη, να επικοινωνήσουν με το τηλέφωνο του Υπνωτηρίου Αστέγων (2651073277) καθώς και στα τηλέφωνα της υπηρεσίας (2651054265-6) για να γίνει παρέμβαση.