Η 11η Photometria μπορεί να ολοκληρώθηκε μεν, αλλά εκθέσεις της θα πάρουν παράταση. «Το φωτογραφικό φεστιβάλ Photometria πραγματοποιήθηκε για 11η χρονιά στην πόλη των Ιωαννίνων, με μεγάλη επιτυχία αφού ο κόσμος, παρ’ όλη την υποχρέωση άσκησης των εκλογικών του δικαιωμάτων, εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία να επισκεφτεί τους χώρους διεξαγωγής του φεστιβάλ και να απολαύσει τις εκθέσεις από κοντά» αναφέρει η σχετική ανακοίνωση.
Το φεστιβάλ ευχαριστεί επίσης τους χορηγούς και δίνει ραντεβού σε ένα χρόνο, παρατείνοντας ταυτόχρονα κάποιες εκθέσεις:
- Δημοτική Πινακοθήκη (παραμένει ανοιχτή μέχρι και τις 14 Ιουλίου 2019)
- Πολυχώρος Ιτς Καλέ (παραμένει ανοιχτή μέχρι και τις 13 Ιουνίου 2019)
- Μουσείο Αργυροτεχνίας (παραμένει ανοιχτή μέχρι και 17 Ιουνίου 2019)
- Πινακοθήκη Μελιγγών (παραμένει ανοιχτή μέχρι και τις 30 Ιουνίου)