Πορεία ενάντια στις απαγορεύσεις συναθροίσεων και την απαγόρευση της πορείας του Πολυτεχνείου, καθώς και σε συμπαράσταση για όσους-ες συνελήφθησαν στο κτίριο του Πολυτεχνείου, στην Αθήνα, έγινε γύρω στις 11 το βράδυ της Κυριακής, στα Γιάννενα, στην Καραβατιά.
Η πορεία ολοκληρώθηκε με περιφρούρηση και φαίνεται ότι έγινε αντιληπτή μετά το τέλος της, από τις αστυνομικές αρχές, καθώς όταν ξεκίνησαν οι περιπολίες, είχε τελειώσει.