Ένας άνδρας συνελήφθη χτες (13/11) το μεσημέρι από αστυνομικούς του τμήματος Διαβατηριακού Ελέγχου Κακαβιάς σε συνεργασία με την Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Ιωαννίνων, με ευρωπαϊκό ένταλμα σύλληψης εις βάρος του.
Ο άνδρας προσπάθησε να μπει στην Ελλάδα από την Κακαβιά, όπου διαπιστώθηκε από τους αστυνομικούς ότι σε βάρος του εκκρεμούσε τοι ένταλμα των ελβετικών αρχών για διακίνηση ναρκωτικών και ψυχοτρόπων ουσιών, με το οποίο καταδικάζεται σε ποινή φυλάκισης 20 ετών.