Συναυλία με τη Νεανική Ορχήστρα Do-Re-Mi, τη Μαθητική Χορωδία και την την Junior Χορωδία του Δημοτικού Ωδείου Ιωαννίνων θα γίνει το Σάββατο 25 Ιουνίου, στις 20:30, στην πλατεία 28ης Οκτωβρίου, στην Ανατολή.
Στη συναυλία με τίτλο «Η μουσική της γης» θα ακουστούν μελωδίες από το ελληνικό και ξένο ρεπερτόριο. Διεύθυνση Νεανικής Ορχήστρας Do-Re-Mi και ενορχηστρώσεις: Γεράσιμος Λώλης. Διεύθυνση και Διδασκαλία χορωδιών: Κωνσταντίνα Μήλια.