O ΑΣ «Φίλοι Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ιωαννίνων» φιλοξένησε και φέτος δέκα αθλητές και αθλήτριες του συλλόγου πινγκ πονγκ ΗΙΤΤ της Μάλτας, για μια εβδομάδα (29/8 – 3/9), στον Δήμο Ζίτσας. Στο κλειστό της Μεταμόρφωσης έκαναν προετοιμασία μαζί με τους δεκάξι αθλητές και αθλήτριες του ΦΕΑ.
Επικεφαλής του καμπ ήταν ο Μάριο Γκενοβέζε και ο Γκιόργκι Ντασκάλοφ, προπονητής του ΦΕΑ, ο οποίος έχει θητεύσει στην εθνική ομάδα των Εφήβων της Βουλγαρίας, αλλά και στην εθνική Γυναικών.