Η γαλακτοβιομηχανία «Δωδώνη» παίρνει μέρος στην έκθεση τροφίμων και ποτών Anuga.
Το περίπτερο της εταιρίας επισκέφθηκε ο υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης Μάκης Βορίδης.
Τον καλοσώρισε ο πρόεδρος της εταιρίας Μάικλ ο’ Νιλ και τον ενημέρωσε ο διευθύνοντας σύμβουλος Τομ Σέιπερς για την εξαγωγική δραστηριότητα. Ο αναπληρωτής διευθύνοντας σύμβουλος Μιχάλης Παναγιωτάκης, ενημέρωσε τον υπουργό για το πλήγμα που αναμένεται να δεχτούν οι επιχειρήσεις εξαιτίας των επιπλέον δασμών -εάν τελικά επιβληθούν- από τις ΗΠΑ σε εξαγωγικά προϊόντα της Ε.Ε μεταξύ αυτών η φέτα και το γιαούρτι.