Μετά την Πρέβεζα (21 Αυγούστου) και την Άρτα (22Αυγούστου», η θεατρική παράσταση «Ένα εξοχικό παρακαλώ» έρχεται στα Γιάννενα. Ηπαράσταση σε σκηνοθεσία Βασίλη Θωμόπουλου θα ανέβει στις 23 Αυγούστου, στις 21:15,στο υπαίθριο θέατρο της ΕΗΜ, στον «Φρόντζο». Παίζουν: Μαριάννα Τουμασάτου,Μάριος Αθανασίου, Κώστας Αποστολάκης, Σοφία Μανωλάκου, Άρης Τσάπης, ΚωνσταντίναΚομμάτα και Σπύρος Πούλης.
Λίγα λόγια την υπόθεση: Εφτά χαρακτήρες βρίσκονταιτο ίδιο σαββατοκύριακο στο ίδιο εξοχικό και διεκδικούν τον έρωτα, την ευτυχία,μια βαλίτσα με τετρακόσια χιλιάρικα, και ένα σπίτι. Ποιος θα πάρει αυτό πουθέλει, ποιος θα πάρει αυτό που του αξίζει και ποιος θα πληρώσει τον λογαριασμό;Ποιος έκανε τη ληστεία; Ποιος θα φύγει με τα λεφτά, ποιος με το σπίτι και ποιοςμε τον αληθινό έρωτα;
Το εισιτήριο κοστίζει 16 ευρώ και 12 ευρώ τομειωμένο.