Ένα αφιέρωμα στη μουσική από ταινίες κινουμένων σχεδίων με τίτλο «Cartoon Fantasy» θα παρουσιάσει η Μπαντίνα της Φιλαρμονικής του Δήμου Iωαννιτών το Σάββατο 26 Μαρτίου, στις 20:00, στην αίθουσα «Β. Πυρσινέλλας», στο Πνευματικό Κέντρο.
Θα ακουστούν κομμάτια από γνωστές μελωδίες παιδικών κινουμένων σχεδίων με φανταστικούς ήρωες, που έχουν αγαπηθεί από μικρούς και μεγάλους.
Τη μουσική διεύθυνση έχει ο Χρήστος Γεωργάνος.