Ο Άγγελος Μπίστας, στέλεχος της ΝΔ, ανέλαβε τη διεύθυνση του γραφείου του Σπύρου Ριζόπουλου, επικεφαλής των Οριζόντων Ηπείρου.
Ο κ. Μπίστας μάλιστα έκανε και… δήλωση ανάληψης, στην οποία δεν παραλείπει να τονίσει τη σύνδεσή του με τη ΝΔ και την εκλογή του Κ. Μητσοτάκη:
«Είχα την τιμή να δώσω τη μεγάλη μάχη, για την εκλογή του Κυριάκου Μητσοτάκη στην Πρωθυπουργία. Ικανοποιημένος όσο ποτέ και έχοντας υπηρετήσει στο πόστο του Τομεάρχη-Συνδέσμου στην Αιτωλοακαρνανία και στη συνέχεια στην Πρέβεζα, υπέβαλα την παραίτησή μου στο Οργανωτικό της Νέας Δημοκρατίας, ευχαριστώντας όσους με τίμησαν με την εμπιστοσύνη τους» αναφέρει μεταξύ άλλων.