Πρεμιέρα στις υποχρεώσεις της στο β’ γύρο της Α’ εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών κάνει την Κυριακή (3/2, 15:00) η Προοδευτική Περάματος με την Ακαδημία Ελπίδων Καρδίτσας ‘94.
«Είμαστε πολύ χαρούμενοι που συμμετέχουμε στο πρωτάθλημα της Α' Εθνικής και σκοπεύουμε να το απολαύσουμε μέχρι τέλους» τόνισε ο προπονητής της ομάδας Βασίλης Καλτσής. «Η έναρξη του δευτέρου γύρου με την ομάδα της Καρδίτσας είναι δύσκολη, εμείς όμως από την πλευρά μας θα κάνουμε τα πάντα για ένα θετικό αποτέλεσμα. Τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμα σε ό,τι αφορά την παραμονή στην κατηγορία και είμαστε υποχρεωμένοι να διεκδικήσουμε το καλύτερο δυνατό για τη συνέχεια», πρόσθεσε.