Το διαγωνιστικό τμήμα του φεστιβάλ Zagoriwood επιστρέφει για μια ακόμη χρονιά, την 3η και καλεί τους-τις δημιουργούς να υποβάλλουν τις ταινίες μικρού μήκους, στο Zagori Planet.
Η υποβολή γίνεται εδώ: https://filmfreeway.com/ZagoriPlanet
Το Zagori Planet επιστρέφει στις 26 Ιουλίου, με φιλμ μικρού μήκους κάθε είδους, που θα διαγωνιστούν για δύο βραβεία.
Το φεστιβάλ απευθύνεται στα Βαλκάνια και την Κύπρο: Κροατία, Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Μαυροβούνιο, Αλβανία, Σερβία, Κόσοβο, Βόρεια Μακεδονία, Βουλγαρία, Ρουμανία, Μολδαβία, Τουρκία, Ελλάδα, Κύπρος.