Oikonomou pisoi Solarhub πίσω

Υπάρχει πρόβλημα...

Εικόνα του άρθρου Υπάρχει πρόβλημα...
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 03/01/2021, 21:09

Μια ήττα που φανερώνει αγωνιστικό πρόβλημα, γνώρισε ο ΠΑΣ στους «Ζωσιμάδες» από τον Απόλλωνα με 1-3. Παρότι ο ΠΑΣ προηγήθηκε πολύ νωρίς, στο 10' με αυτογκόλ του Λισγάρα και έδειχνε ότι είχε το «πάνω χέρι», αντί να προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο, βρέθηκε ισόπαλος.

Ο Κρίζμαν σκόραρε στο 35' αλλά το VAR έδειξε φάουλ στον Χουχούμη και στο 40', ο Απόλλωνας κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Φατιόν.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με βροχή και τον Απόλλωνα καλύτερο και την άμυνα του ΠΑΣ, προβληματική. Στο 72' ο Ιωαννίδης έφυγε στην κόντρα, ο Εραμούσπε και ο Χουτεσιώτης που είχε βγει μακριά από την εστία του μπλέχτηκαν με τον επιθετικό του Απόλλωνα, αυτός κέρδισε δύο κόντρες και πλάσαρε μόνος του.

Στο 83' ο Τσιλούλης εκμεταλλεύτηκε ολιγωρία του Εραμούσπε και έκανε το 3-1.