πλαισιο πισω tc1
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Τι έκαναν οι γιαννιώτικες ομάδες το σαββατοκύριακο

Εικόνα του άρθρου Τι έκαναν οι γιαννιώτικες ομάδες το σαββατοκύριακο
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Κύριος Τύπος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 06/02/2023, 11:30
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ποδόσφαιρο

Σούπερ λίγκα

21η Αγωνιστική

Ο.Φ.Η.-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 0-0
ΙΩΝΙΚΟΣ-ΑΡΗΣ 1-0
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 2-0
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.-A.E.K.-
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.  0-0
Π.Α.Ο.Κ.-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-0
Δευτέρα 06 Φεβρουαρίου 2023
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ 16:00




Β' εθνική γυναικών

7η αγωνιστική

Αμαζόνες Κορινθίας - Εθνικός Καλαμάτας 7-0
Γιάννενα - Αστέρας Τρίπολης  0-2 
Φείδων Άργους - ΑΕΚ Μεσολογγίου 0-1
Ατρόμητος Ζαρουχλέικων - Ίκαρος Πετρωτού 0-1


Βαθμολογία

Άργος 18

Αστέρας Τρ. 16

ΑΕΚ Μ. 14

Ίκαρος 13

Γιάννενα 12

Ατρόμητος Ζαρ. 6

Αμαζόνες 3

Εθνικός Καλ. 0


Γ' εθνική γυναικών

4η Αγωνιστική
Οι Τίγρεις – Πανλευκάδιος 6-1
Κεραυνός Θεσπρωτικού - ΠΑΣ Γιάννινα 0-7


Βαθμολογία

Τίγρεις 9

ΠΑΣ Γιάννινα 6

ΑΕ Κανονίου 3

Πανλευκάδιος 3

Κεραυνός Θεσπρ. 0


Μπάσκετ

A1 γυναικών

19η Αγωνιστική

Ελευθερία Μοσχάτου-Παναθλητικός 78-61

Εύνικος-Δάφνη Αγίου Δημητρίου 62-59

Νίκη Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα 79-63

Εσπερίδες-ΠΑΟΚ 68-59

Ολυμπιακός-Πρωτέας Βούλας 93-62

ΟΑ Χανίων-Παναθηναϊκός 56-63


 Η βαθμολογία

1) Παναθηναϊκός 37 1446-1060 386

2) Ολυμπιακός 35 1519-1084 435

3) ΠΑΟΚ 30 1284-1298 -14

4) Ελευθερία Μοσχάτου 29 1196-1188 8

5) Εσπερίδες 29 1235-1294 -59

6) Νίκη Λευκάδας 28 1178-1241 -63

7) ΟΑ Χανίων 28 1251-1346 -95

8) Πρωτέας Βούλας 27 1290-1351 -61

9) ΠΑΣ Γιάννινα 25 1283-1377 -94

10) Εύνικος 25 1167-1331 -164

11) Δάφνη Αγίου Δημητρίου 23 1224-1329 -105

12) Παναθλητικός 23 1127-1301 -174

*Ολυμπιακός και Ελευθερία Μοσχάτου έχουν παιχνίδι λιγότερο


Η επόμενη αγωνιστική (20η, 19/2)

Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Νίκη Λευκάδας

Παναθλητικός-Εύνικος

Πρωτέας Βούλας-ΟΑ Χανίων

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

ΠΑΣ Γιάννινα-Εσπερίδες

Παναθηναϊκός-Ελευθερία Μοσχάτου


Α2 γυναικών

3ος όμιλος

 Ολύμπια Λάρισας-ΣΚ Ιωάννινα 62-57

Λασσάνης Κοζάνης-ΧΑΝΘ 0-20(α.α.)

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Απόλλων Πτολεμαΐδας 39-45

Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς 92-64

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας


Η βαθμολογία

1) Αρης 26 1053-509 544

2) Απόλλων Πτολεμαΐδας 23 728-701 27

3) Ολύμπια Λάρισας 22 789-768 21

Απόλλων Καλαμαριάς 21 818-790 28

5) ΣΚ Ιωάννινα 21 697-671 26

6) ΧΑΝΘ 19 573-655 -82

7) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 18 633-730 -97

8) Αστέρας Καβάλας 17 609-792 -183

9) Λασσάνης Κοζάνης 8 381-665 -284

* Απόλλων Πτολεμαΐδας, Ολύμπια Λάρισας και Απόλλων Καλαμαριάς έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

**Ο Λασσάνης Κοζάνης έχει αποχωρήσει 


Η επόμενη αγωνιστική (16η, 12/2)

ΣΚ Ιωάννινα-Λασσάνης Κοζάνης  20-0(α.α.)

Αστέρας Καβάλας-Ολύμπια Λάρισας

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Αρης

ΧΑΝΘ-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Ρεπό: Απόλλων Καλαμαριάς


Β’ εθνική ανδρών

Ναύαρχος Βότσης-Δόξα Λευκάδας 76-85

Αναγέννηση Καρδίτσας-Φίλιππος Βέροιας 72-90

Τρίκαλα Basket-Έσπερος Λαμίας 96-103

Πρωτέας Γρεβενών-Βίκος Ιωαννίνων 69-73

Ρεπό: Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου       


Η βαθμολογία

1) Εσπερος Λαμίας 26 1262-1036 226

2) Βίκος Ιωαννίνων 24 1083-811 272

3) Δόξα Λευκάδας 23 1013-809 204

4) Φίλιππος Βέροιας 23 1085-1028 57

5) Τρίκαλα Basket 22 949-792 157

6) Νίκη Βόλου 21 961-973 -12

7) Αναγέννηση Καρδίτσας 16 873-1075 -202

8) Ναύαρχος Βότσης 15 821-1064 -243

9) Πρωτέας Γρεβενών 15 962-1131 -169

10) Ολυμπιακός Βόλου 13 839-1129 -290

* Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου, Βίκος Ιωαννίνων, Αναγέννηση Καρδίτσας, Δόξα Λευκάδας, Ναύαρχος Βότσης 1 ρεπό, Τρίκαλα 2 ρεπό


Η επόμενη αγωνιστική (17η, 11/2)

Φίλιππος Βέροιας-Τρίκαλα Basket

Δόξα Λευκάδας-Αναγέννηση Καρδίτσας

Βίκος Ιωαννίνων-Ναύαρχος Βότσης

Ολυμπιακός Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών

Ρεπό: Νίκη Βόλου, Εσπερος Λαμίας


Γ’ εθνική ανδρών

4ος όμιλος

Αμπελώνας-ΑΟ Τρίκαλα 66-67

Σοφάδες-Αχέρων Καναλακίου 73-45

Τιτάνες Παλαμά-Νίκαια Λάρισας 20-0(α.α.)

Ανόρθωση Βόλου-Άμφισσα (αναβολή)

Παραμυθιά-ΣΚ Ιωάννινα  66-59

Αλμυρός-Αγριά 91-70


Η βαθμολογία  

1) Σοφάδες 30 1290-983 307

2) Αλμυρός 30 1300-1071 229

3) ΑΟ Τρίκαλα 29 1235-1072 163

4) Τιτάνες Παλαμά 28 1187-1058 129

5) ΣΚ Ιωάννινα 26 1181-1084 97

6) Παραμυθιά 25 1011-982 29

7) Αμπελώνας 22 983-1085 -102

8) Ανόρθωση Βόλου 21 1116-1137 -21

9) Αμφισσα 20 1022-1095 -73

10) Αγριά 20 1028-1226 -198

11) Αχέρων Καναλακίου 17 877-1230 -353

12) Νίκαια Λάρισας 12 748-955 -207

*Η Νίκαια Λάρισας έχει αποσυρθεί 

**Ανόρθωση Βόλου και Άμφισσα έχουν παιχνίδι λιγότερο


Η επόμενη αγωνιστική (17η, 12/2) 

Αγριά-Αμφισσα

Νίκαια Λάρισας-Ανόρθωση Βόλου 0-20(α.α.)

Αχέρων Καναλακίου-Τιτάνες Παλαμά

ΑΟ Τρίκαλα-Σοφάδες

ΣΚ Ιωάννινα-Αμπελώνας

Αλμυρός-Παραμυθιά


Α' ΕΣΚΑΒΔΕ

12η Αγωνιστική

Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Α.Σ. ΑΣΤΡΑΚΑ 85- 50

Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ – Α.Σ. ΙΟΝΙΟΣ 52 -59

Γ.Ε. ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Α.Σ. ΛΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 41 – 92

ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ. – Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ     72- 68

ΡΕΠΩ : ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ


Ομάδα
Βαθ
Αγών
ΙΟΝΙΟΣ Α.Σ.
22
11
Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ
18
10
ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ.
17
10
Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ
16
11
Α.Σ. ΛΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
15
10
ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
14
10
Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ
14
11
Α.Σ. ΑΣΤΡΑΚΑ
13
10
Γ.Ε. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
12
11



ΒΟΛΕΪ

Α2 Γυναικών
Β' Ζώνη
13η αγωνιστική

Α.Σ. Γιάννενα - Φοίνικας Αλεξανδρούπολης  3-2
Ε.Ο. Σταυρούπολης - Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά 0-3
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Ο.Π.Α.Θ. Περσέας 0-3
Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας - Π.Α.Σ. Γιάννινα αναβ.
Γ.Σ.Γ. Νίκη - Π.Α.Σ. Ίκαρος Έδεσσας 3-0
Α.Σ. Αργώ Βόλου - Ε.Α. Λαρίσης 0-3


Θ. 

Ομάδα 

Βαθ. 

ΑΓ. 

Ν 

Η 

1
ΦΓΣ Πρέβεζας
33
11
11
0
2
ΟΠΑΘ Περσέας
33
13
11
2
3
ΜΑΣ Νέα Γενεά
30
12
10
2
4
ΕΑ Λαρίσης
27
13
9
4
5
ΠΑΣ Γιάννινα
24
12
8
4
6
ΑΣ Γιάννενα
20
12
7
5
7
ΓΣΓ Νίκη
17
13
6
7
8
Φοίνικας Αλεξανδρούπολης
17
13
6
7
9
ΑΣ Αργώ Βόλου
13
13
4
9
10
ΕΟ Σταυρούπολης
8
13
2
11
11
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
3
13
1
12
12
ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας
0
12
0
12


Α2 Ανδρών

Β' Ζώνη

13η αγωνιστική

Α.Ε.Ν. Πανοράματος - Μ.Γ.Σ.Α.Ε. Κομοτηνής 3-1
Α.Σ. Ερμογένης - Α.Σ.Α. Έβρος 0-3
Α.Π.Σ. Ήφαιστος Φλώρινας - Χ.Α.Ν.Θ. 3-2
Α.Σ. Μακεδονικός - Ε.Α. Λαρίσης 2-3
Μ.Γ.Σ. Εθνικός - Α.Ο. Καβάλας 3-0
Γ.Σ. Πανηπειρωτικός - Α.Σ. Ελπίς 2-3

 

Θ. 

Ομάδα 

Βαθ. 

ΑΓ. 

Ν 

Η 

1
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης
38
13
13
0
2
ΧΑΝΘ
32
13
10
3
3
ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας
27
13
9
4
4
ΑΣ Ελπίς
24
13
9
4
5
ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
21
13
8
5
6
ΑΣΑ Έβρος Σουφλίου
18
13
6
7
7
ΑΣ Μακεδονικός
15
13
5
8
8
ΕΑ Λαρίσης
13
13
4
9
9
ΑΟ Καβάλας
13
13
4
9
10
ΓΣ Πανηπειρωτικός Ιωαννίνων
13
13
4
9
11
ΑΕΝ Πανοράματος
11
13
4
9
12
ΑΣ Ερμογένης
6
13
2
11


ΣΧΟΛΙΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
δεη πισω Μαννι πισω dodoni back Ντοτη3