«Χρυσός» πάλι ο Γ. Κοσμάς στο πινγκ πονγκ

Εικόνα του άρθρου «Χρυσός» πάλι ο Γ. Κοσμάς στο πινγκ πονγκ
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 25/04/2023, 12:25

Δύο χρυσά μετάλλια πήρε ο Γιώργος Κοσμάς στους τελικούς του πινγκ πονγκ που έγινε στο Λουτράκι, στις 20-23 Απριλίου, στο πανελλήνιο παίδων.

Στο ατομικό αγώνισμα συμμετείχαν 46 αθλητές. Στον τελικό ο γιαννιώτης αθλητής αντιμετώπισε τον Γιάννη Κούτρα του Ποσειδώνα Λουτρακίου τον οποίο κέρδισε 4-2  .

Στο  διπλό αγώνισμα συμμετείχαν 23 διπλά. Στον τελικό με συμπαίκτη τον Πέτρο Λιώτση από την Χίο αντιμετώπισαν τους  Κώστα Αλεξούδη (Ορεστιάδα) και Γιάννη Κούτρα (Λουτράκι), νίκησαν με 3-1 και κατέκτησαν  το χρυσό μετάλλιο.

Ο σύλλογος ΦΕΑ Ιωαννίνων συγχαίρει τον αθλητή, αλλά και τον προπονητή κ. Κωστόπουλο.

Από 27-30 Απριλίου ο Κοσμάς με την εθνική ομάδα παίδων θα  βρίσκεται στην Κροατία, στο αξιολογημένο τουρνουά της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας.