Εικόνα του άρθρου Χάλκινο στο πινγκ πονγκ ο Σπύρος Χρήστου
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Γιώργος Τσαντίκος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 30/11/2017, 12:00
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Εξαιρετικές εμφανίσεις έκαναν  οι 7 αθλητές και η 1 αθλήτρια  του Αθλητικού Συλλόγου «Φίλοι Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ιωαννίνων» στο πανελλήνιο τουρνουά μικρών ηλικιών της Σίνδου με 210 συμμετοχές από όλη την Ελλάδα το Σαββατοκύριακο 25-26 Νοεμβρίου.

Στους μίνι παμπαίδες ο  Σπυρίδων  Χρήστου  κατετάγη 3ος κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο.  Στους Παίδες ο Χρήστος Ντασταμάνης πέρασε 1ος από τον όμιλο του, στο νοκ-άουτ αγώνα και τελικά κατέλαβε τη 13η θέση σε σύνολο 63 αθλητών στη κατηγορία του. Στην ίδια κατηγορία την 17η θέση κατέλαβε ο Γιάννης Κουντούρης και στους Παίδες, ο Τηλέμαχος Χρήστου κατετάγη 3ος στο όμιλο του πετυχαίνοντας 1 νίκη και 2 ήττες.

Στις Κορασίδες  η  Ελεάνα Παπαδοπούλου πέρασε ως 2η στο όμιλο της , στο καθοριστικό αγώνα για την 4-άδα αντιμετώπισε την νικήτρια της κατηγορίας  και ηττήθηκε με 3-0, (11-9, 11-9, 11-9).   Στους έφηβους ο Πέτρος Ακρίβης κατετάγη 3ος  στον  όμιλο του,  συνέχισε στους αγώνες κατάταξης,  κατέλαβε την 18η θέση σε 26 αθλητές.

Στους Παμπαίδες  ο  Χρήστος Κοντοδήμας  κατέλαβε την 35η θέση. Ο  Γιώργος Κοσμάς  κατετάγη 20ος στο σύνολο των 50  συμμετεχόντων.