Η ανδρική ομάδα του Α.Σ. Φ.Ε.Α. Ιωαννίνων συμμετέχει και φέτος στο Α’ τοπικό πρωτάθλημα Βόρειας Ελλάδας, όπου συνολικά δέκα ομάδες από Έβρο μέχρι Θεσσαλία και Ήπειρο, θα βρεθούν αντιμέτωπες για τη διεκδίκηση των τριών πρώτων προνομιούχων θέσεων, που οδηγούν στη Β΄ εθνική. Το Σάββατο 8 Οκτωβρίου έγινε στη Θεσσαλονίκη η 1η συγκεντρωτική όπου η ομάδα πέτυχε τρεις νίκες.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης συγκεντρωτικής αγωνιστικής .
- Άδωνις Εύοσμος Θεσσαλονίκης-Φ.Ε.Α. Ιωαννίνων 3-4
- Φ.Ε.Α.Ιωαννίνων -Α.Σ.Ε.Α.Δράμας 4-1
- Γ.Σ.Βόλου-Φ.Ε.Α.Ιωαννίνων 2-4
Η ομάδα των Ιωαννίνων αγωνίσθηκε με τους Γεώργιο Ακρίβη , Χρήστο Κίτσο, Χρήστο Ντασταμάνη και Αλέξανδρο Παναγιωτίδη.