Λυκ πίσω
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Τι έκαναν οι ομάδες των Ιωαννίνων στις εθνικές κατηγορίες

Εικόνα του άρθρου Τι έκαναν οι ομάδες των Ιωαννίνων στις εθνικές κατηγορίες
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Κύριος Τύπος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 20/02/2023, 11:20
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ποδόσφαιρο

Σούπερ λίγκα

23η Αγωνιστική

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ 2-0

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1-1

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-3

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ 1-0

Π.Α.Ο.Κ.-A.E.K. 2-0

Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2023

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 18:00

Ο.Φ.Η.-ΑΡΗΣ 19:30


Βαθμολογία

Παναθηναϊκός 54

ΑΕΚ 50

Ολυμπιακός 49

ΠΑΟΚ 47

Βόλος 35

Άρης 31

Παναιτωλικός 27

Ατρόμητος 25

Αστέρας Τρ. 24

ΟΦΗ 23

ΠΑΣ Γιάννινα 22

Ιωνικός 15

Λεβαδειακός 13

Λαμία 12



Γ' εθνική γυναικών

5η Αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα - Οι Τίγρεις 1-3
Πανλευκάδιος - ΑΕ Κανονίου 0-4


Μπάσκετ

A1 γυναικών

Τα αποτελέσματα

Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Νίκη Λευκάδας 53-74

Παναθλητικός-Εύνικος 75-52

Πρωτέας Βούλας-ΟΑ Χανίων 68-64

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 50-80

ΠΑΣ Γιάννινα-Εσπερίδες 70-78

Παναθηναϊκός-Ελευθερία Μοσχάτου 79-48

 

Η βαθμολογία

 

1) Ολυμπιακός            39        

2) Παναθηναϊκός        39      

3) ΠΑΟΚ          31        

4) Εσπερίδες   31     

5) Ελευθερία Μοσχάτου        31    

6) Νίκη Λευκάδας       30       

7) Πρωτέας Βούλας    29       

8) ΟΑ Χανίων  29       

9) ΠΑΣ Γιάννινα          26      

10) Εύνικος     26     

11) Παναθλητικός      25      

12) Δάφνη Αγίου Δημητρίου 24       


Η επόμενη αγωνιστική (21η, 25/2)

Ελευθερία Μοσχάτου-Εύνικος

Νίκη Λευκάδας-Παναθλητικός

Εσπερίδες-Δάφνη Αγίου Δημητρίου

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα

ΟΑ Χανίων-ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας

 

Α2 γυναικών

3ος όμιλος

Τα αποτελέσματα

Λασσάνης Κοζάνης-Αστέρας Καβάλας 0-20(α.α.)

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΣΚ Ιωάννινα 50-58

Αρης-ΧΑΝΘ 92-38

Απόλλων Καλαμαριάς-Απόλλων Πτολεμαϊδας 60-51

Ρεπό: Ολύμπια Λάρισας


Η βαθμολογία

1) Αρης    30       

2) ΣΚ Ιωάννινα     25  

3) Απόλλων Πτολεμαΐδας  25

4) Ολύμπια Λάρισας   24  

5) Απόλλων Καλαμαριάς  23

6) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 21

7) ΧΑΝΘ 21  

8) Αστέρας Καβάλας   20  

9) Λασσάνης Κοζάνης 8       

*Ο Απόλλων Πτολεμαΐδας έχει ένα παιχνίδι περισσότερο.

**Ο Λασσάνης Κοζάνης έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα


Η επόμενη αγωνιστική (18η, 5/3)

Ολύμπια Λάρισας-Λασσάνης Κοζάνης 20-0(α.α.)

ΧΑΝΘ-Απόλλων Καλαμαριάς

ΣΚ Ιωάννινα-Άρης

Αστέρας Καβάλας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας

      

Β’ εθνική ανδρών

3ος όμιλος-18η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Τρίκαλα Basket-Δόξα Λευκάδας  84-70

Νίκη Βόλου-Έσπερος Λαμίας  85-81

Ναύαρχος Βότσης-Ολυμπιακός Βόλου 75-60

Αναγέννηση Καρδίτσας-Βίκος Ιωαννίνων 49-94

Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας, Πρωτέας Γρεβενών


Η βαθμολογία

1) Βίκος Ιωαννίνων    28       

2) Εσπερος Λαμίας     27       

3) Δόξα Λευκάδας      26       

4) Τρίκαλα Basket      25       

5) Φίλιππος Βέροιας  25       

6) Νίκη Βόλου            23       

7) Αναγέννηση Καρδίτσας     18       

8) Ναύαρχος Βότσης  18       

9) Πρωτέας Γρεβενών            17       

10) Ολυμπιακός Βόλου          15       

* Τρίκαλα Basket και Νίκη Βόλου έχουν ένα λιγότερο.


Η επόμενη αγωνιστική (19η, 4/3)

Φίλιππος Βέροιας-Νίκη Βόλου

Βίκος Ιωαννίνων-Τρίκαλα Basket

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας

Πρωτέας Γρεβενών-Ναύαρχος Βότσης

Ρεπό: Εσπερος Λαμίας, Δόξα Λευκάδας


Γ' εθνική ανδρών

4ος όμιλος

18η Αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Τιτάνες Παλαμά-ΑΟ Τρίκαλα 72-62

Ανόρθωση Βόλου-Αχέρων Καναλακίου  78-72

Άμφισσα-Νίκαια Λάρισας 20-0(α.α.)

Αμπελώνας-Αλμυρός  83-73

Σοφάδες-ΣΚ Ιωάννινα 71-87

Παραμυθιά-Αγριά 73-59


Η βαθμολογία

1) Αλμυρός     33       

2) Σοφάδες     32       

3) Τιτάνες Παλαμά     32    

4) ΑΟ Τρίκαλα 32       

5) ΣΚ Ιωάννινα            30       

6) Παραμυθιά 28       

7) Ανόρθωση Βόλου  27       

8) Αμπελώνας 25      

9) Αμφισσα     25     

10) Αγριά        22       

11) Αχέρων Καναλακίου        19       

12) Νίκαια Λάρισας    12       

*Η Νίκαια Λάρισας έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.


Η επόμενη αγωνιστική (19η, 5/3)

Αγριά-Νίκαια Λάρισας  20-0(α.α.)

Αχέρων Καναλακίου-Άμφισσα

ΑΟ Τρίκαλα-Ανόρθωση Βόλου

ΣΚ Ιωάννινα-Τιτάνες Παλαμά

Αλμυρός-Σοφάδες

Παραμυθιά-Αμπελώνας


Α ΕΣΚΑΒΔΕ

14η Αγωνιστική

Α γ ώ ν α ς
Σκορ
Γ.Ε. ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Α.Σ. ΑΣΤΡΑΚΑ
50- 59
ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ. – Α.Σ. ΙΟΝΙΟΣ
72 – 97
Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ – Α.Σ. ΛΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
80- 75
Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ – ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
74- 61

 

Ομάδα
Βαθ
Αγών
Ν
Η
ΙΟΝΙΟΣ Α.Σ.
26
13
13
0
Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ
20
11
9
2
Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ
20
13
7
6
ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ.
19
12
7
5
Α.Σ. ΛΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
18
12
6
6
Α.Σ. ΑΣΤΡΑΚΑ
16
12
4
8
ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
16
12
4
8
Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ
16
12
4
8
Γ.Ε. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
14
13
1
12

 

 

  

Βόλεϊ

Α2 Γυναικών
Β' Ζώνη - 15η αγωνιστική

Ε.Ο. Σταυρούπολης - Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 0-3
Α.Σ. Αργώ Βόλου - Α.Σ. Γιάννενα 3-2
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Ε.Α. Λαρίσης 0-3
Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας - Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά 3-0
Γ.Σ.Γ. Νίκη - Ο.Π.Α.Θ. Περσέας 0-3
Π.Α.Σ. Γιάννινα - Π.Α.Σ. Ίκαρος Έδεσσας 3-0


Βαθμολογία


Θ. 

Ομάδα 

Βαθ. 

ΑΓ. 

Ν 

Η 

1
ΦΓΣ Πρέβεζας
45
15
15
0
2
ΟΠΑΘ Περσέας
36
15
12
3
3
ΜΑΣ Νέα Γενεά
36
15
12
3
4
ΕΑ Λαρίσης
33
15
11
4
5
ΠΑΣ Γιάννινα
29
15
10
5
6
ΑΣ Γιάννενα
24
15
8
7
7
Φοίνικας Αλεξανδρούπολης
23
15
8
7
8
ΓΣΓ Νίκη
18
15
6
9
9
ΑΣ Αργώ Βόλου
15
15
5
10
10
ΕΟ Σταυρούπολης
8
15
2
13
11
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
3
15
1
14
12
ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας
0
15
0
15


Α2 Ανδρών

Β' Ζώνη

15η αγωνιστική

Μ.Γ.Σ. Εθνικός - Χ.Α.Ν.Θ 3-1
Α.Π.Σ. Ήφαιστος Φλώρινας - Ε.Α. Λαρίσης 3-1
Α.Σ. Ερμογένης - Μ.Γ.Σ.Α.Ε. Κομοτηνής 0-3
Α.Σ. Μακεδονικός - Α.Ε.Ν. Πανοράματος 0-3
Α.Σ. Ελπίς - Α.Ο. Καβάλας 3-1
Γ.Σ. Πανηπειρωτικός - Α.Σ.Α. Έβρος 3-1




Θ. 

Ομάδα 

Βαθ. 

ΑΓ. 

Ν 

Η 

1
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης
44
15
15
0
2
ΧΑΝΘ
35
15
11
4
3
ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας
33
15
11
4
4
ΑΣ Ελπίς
27
15
10
5
5
ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
24
15
9
6
6
ΑΣ Μακεδονικός
18
15
6
9
7
ΑΣΑ Έβρος Σουφλίου
18
15
6
9
8
ΕΑ Λαρίσης
16
15
5
10
9
ΓΣ Πανηπειρωτικός Ιωαννίνων
16
15
5
10
10
ΑΟ Καβάλας
15
15
5
10
11
ΑΕΝ Πανοράματος
15
15
5
10
12
ΑΣ Ερμογένης
6
15
2
13
ΣΧΟΛΙΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Μαννι πισω dodoni back