O Πολιτιστικός Σύνδεσμος Ζαγορισίων διοργανώνει την ετήσια παράστασή του στο Πνευματικό Κέντρο στις 17 Μαρτίου, στις 20.00. Τίτλος φέτος είναι «Συνέκδημοι και Φιλαπόδημοι» και θα παίξουν οι Βασίλης Παπαγεωργίου (κλαρίνο), Γιώργος Πατσούρας (τραγούδι), Σοφία Ζώη (τραγούδι-κανονάκι), Κώστας Καραπάνος (βιολί), Φώτης Παπαζήκος (τραγούδι-λαούτο), Τάσος Ντάφλος (κρουστά), Βαρβάρα Βαράκα (Καλλιτεχνικό Σωματείο Οι Αθεράπευτοι), Παναγιώτης Σιώνης (Καλλιτεχνικό Εργαστήριο. Επί Σκηνής Δήμου Ζίτσας). Υπεύθυνος προγράμματος και διδασκαλίας χορών:
Γιάννης Τριφύλλης. Χορεύουν τα παιδιά του Συνδέσμου.
Είσοδος 5 ευρώ, ΑμεΑ και παιδιά κάτω των 12 ετών, δωρέαν.