O Σύλλογος Εργαζόμενων ΟΤΑ ν. Ιωαννίνων καλεί δημοτικούς υπαλλήλους, σωματεία, εργαζόμενους σε συγκέντρωση στην Τετάρτη 24 Ιουλίου, στις 12:30 μπροστά στο Δημαρχείο Ιωαννίνων.
Αφορμή για τη συγκέντρωση είναι η κατάσταση στο εργοτάξιο του Δήμου Ιωαννιτών, για την οποία ο σύλλογος καταγγέλλει τη δημοτική αρχή, λέγοντας «προσπαθούν να αλλάξουν την ατζέντα δημιουργώντας ιστορίες για συναντήσεις που Δήμος και σωματείο ‘τα βρήκαμε - τα συμφωνήσαμε’ και για απορριμματοφόρα που πλένονται με βιολογικό καθαρισμό».
Η καταγγελία του συλλόγου είναι εδώ.
Η απάντηση του Δήμου Ιωαννιτών είναι εδώ
Μπορείτε επίσης να διαβάσετε: Μια... αμετακίνητη υπόθεση