Στο 12ο Μεσογειακό Κύπελλο Άρσης Βαρών που διεξάγεται στον Σαν Μαρίνο, μετέχει ο αθλητής του Σπάρτακου Ιωαννίνων Γιώργος Μαρκούλας στην κατηγορία των 96 κ. Οι αγώνες αυτοί είναι στα κριτήρια για την συμμετοχή στους Ολυμπιακούς αγώνες στο Τόκιο.
Επίσης, στο διεθνές τουρνουά τζούντο«Μέγας Αλέξανδρος » που έγινε στο Αμύνταιο στις 29 Σεπτεμβρίου, το αντίστοιχο τμήμα του Σπάρτακου συμμετείχε στην ηλικιακή κατηγορία των juniors με 3 αθλητές και 2 αθλήτριες, που κατέκτησαν όλοι μετάλλια.
Συγκεκριμένα: Ζήσης Γούλας χρυσό, Ναπολέων Σαμαρτζής ασημένιο, Ορέστης Ντάλλας χάλκινο, Δανάη Δήμου ασημένιο και Μαρία Τραχανά ασημένιο μετάλλιο.