Η οδός Σούτσου στην παραλίμνια περιοχή, στη συνοικία «Λειβαδιώτη» όπως ήταν γνωστή παλιότερα, εν έτει 1979*, όταν πιο «ήσυχα» χρώματα, όπως το άσπρο, το κρεμ, η απαλή ώχρα κυριαρχούσαν στο οικιστικό αυτό σύνολο, στο ιστορικό κέντρο των Ιωαννίνων Κι όταν βέβαια η Σούτσου ήταν δρόμος και όχι πεζόδρομος.
Ο πεζόδρομος αυτός σήμερα είναι από τα πιο πολύχρωμα σημεία της πόλης –μαζί με την οδό Κουντουριώτη και τη στοά Αλιέως, διαμορφώνοντας μια άλλη «πρόταση» για το παραδοσιακό αστικό τοπίο (διαβάστε εδώ).
* Μια απαραίτητη διόρθωση: Η κεντρική φωτογραφία "τραβήχτηκε" το 1981, κι όχι το 1979