Μια ιδιαίτερη μουσική παράσταση με τίτλο «Στη λάσπη θησαυροί», σε επιμέλεια της Λίνας Νικολακοπούλου, ανεβαίνει στις 31 Ιουλίου, στις 21:00, στο υπαίθριο θέατρο «Άγγελος Κίτσος» στο Μονοδένδρι Ζαγορίου, στο πλαίσιο του Vikos FestiVal.
Η παράσταση είναι θεματολογικά προσαρμοσμένη στο εν λόγω φεστιβάλ. Θα ερμηνεύσει η Αργυρώ Καπαρού, επί πολλά χρόνια συνεργάτης της Νικολακοπούλου.
Τα κείμενα της Λίνας Νικολακοπούλου θα διαβάσει η ηθοποιός Άννα Ψαρρά. Μουσικοί: Ευαγγελία Μαυρίδου στο πιάνο και στην επιμέλεια ορχήστρας, Βασίλης Ραψανιώτης στο βιολί και Άννα Λάκη στο ακορντεόν. Συμμετέχουν, τραγουδούν: Αμαλία Ασκορδαλάκη - Δανάη Κατσαμένη.
Η είσοδος είναι ελεύθερη.