Ιδιαίτερα μαζική ήταν η συγκέντρωση και πορεία για τη φετινή Πρωτομαγιά, που ξεκίνησε από τις 11 περίπου, το πρωί, από το Εργατικό Κέντρο.
Η μισή και πλέον αποτελούνταν κυρίως από το Εργατικό Κέντρο, καθώς και δυνάμεις και σωματεία του ΠΑΜΕ, ενώ από τη μέση και πίσω, ήταν τα υπόλοιπα σωματεία, η ΑΔΕΔΥ, οι συνδικαλιστικές παρατάξεις κ.α.
Η πορεία σταμάτησε για να αποτίσει αντιπροσωπεία της φόρο τιμής στο μνημείο, στο Ρολόι, συνέχισε προς την πλατεία και επέστρεψε από τους δρόμους του εμπορικού κέντρου.