Πέθανε σήμερα το πρωί ο επιχειρηματίας Κώστας Μήτσης, απο το Κρυονέρι Πωγωνίου. Ο Μήτσης κατείχε 25 ξενοδοχειακές μονάδες σε όλη τη χώρα, μεταξύ των οποίων και το Γκραντ Σεράι. Δραστηριοποιήθηκε επίσης στον Τύπο με το πέρασμά του να είναι αμφιλεγόμενο. Η παραχώρηση επίσης του πρώην Ξενια στα Γιάννενα προκάλεσε εντονοτατες αντιδράσεις και επεισόδια, συλλήψεις πολιτών και διώξεις τους, οι οποίες κατέπεσαν στην πορεία.
Η απουσία του ωστόσο αφήνει κενό και κυριως, το ερώτημα για την τύχη των επιχειρήσεών του. Έχει δύο παιδιά και ο γιος του θα είναι αυτός που θα ασχοληθεί με τον ομιλο.
Την Τρίτη θα ψαλεί νεκρώσιμη ακολουθία στην Αθήνα και η ταφή του θα γίνει στο Κρυονέρι την Τετάρτη.