Την ετήσια παράστασή της θα δώσει η Σχολή Χορού του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Ιωαννιτών την Τρίτη 25 Ιουνίου, στις 21:00, στην αίθουσα «Β. Πυρσινέλλας». με ελεύθερη είσοδο.
Τα τμήματα των εφήβων και των ενηλίκων θα παρουσιάσουν αποσπάσματα κλασικού ρεπερτορίου από τα μπαλέτα «Esmeralda-Grand Pas des Fleurs», «La Fille du Pharaon» και «Le Corsaire», καθώς και σύγχρονες χορογραφίες των δασκάλων της Σχολής. Οι χορογράφοι και δασκάλες της Σχολής είναι: Έλενα Ανδρεάδη, Τζίνα Βίκα, Ελεονώρα Ηλία, Λάουρα Τσιάτη, Χριστίνα Γκάσιου.