Το Σάββατο 8 Δεκεμβρίου στο Stage, τρία σχήματα από μέλη του Συλλόγου των Ρεμπετόφιλων θα ανοίξουν το πρόγραμμα – αφιέρωμα υπό τον τίτλο «Τσιγγάνες και Μάγισσες».
Θα συνεχίσουν οι Χαρίλαος Τσακτσίρας, (μπουζούκι - τραγούδι), Χρήστος Μπινιάρης
(μπαγλαμάς -τραγούδι), Ελένη Μπούτσικου (τραγούδι), Μάριος Τούμπας (κιθάρα), Περικλής Μπουλουκτσής (μπάσο).
Η συναυλία γίνεται στην επέτειο του ενός έτους, από τη μέρα που το ρεμπέτικο τραγούδι καταγράφηκε στον Αντιπροσωπευτικό Κατάλογο της Άυλης Πολιτιστικής Κληρονομιάς της Ανθρωπότητας στην ΟΥΝΕΣΚΟ.