Ο Μανόλης Πάππος έρχεται στα γνωστά του λημέρια, στο Χασ’ουμέρ, το Σάββατο 18 Νοεμβρίου στις 22.30 και την Κυριακή 19 Νοεμβρίου στις 15.00. Μαζί του, ο Δάμωνας Ρουτσάκος (κιθάρα) και η Σταματία Δόση (τραγούδι).
«Θεωρώ ότι είμαι από τους τυχερούς που έπαιξαν τραγούδια δικής τους επιλογής, εκτός από τα χρόνια που δούλευα με «φίρμες» και που, πάλι, δεν αναγκάστηκα να παίξω πράγματα που με έκαναν να ντρέπομαι. Διαπίστωσα πολύ νωρίς όμως ότι παίζοντας καθημερινά τα κομμάτια που αγαπούσα, μέσα από την επανάληψη ξεθώριαζαν και έχαναν την αρχική συγκίνηση που μου δημιουργούσαν, έτσι, αποφάσισα να κρατήσω κάποια απ’ αυτά σε μια «συναισθηματική εφεδρεία» και να τα παίζω σπάνια και σε ειδικές περιπτώσεις» έλεγε πριν από λίγο καιρό, μιλώντας στον Τύπο Ιωαννίνων ο Πάππος, ένας από τους σημαντικότερους μουσικούς του ρεμπέτικου σήμερα.