Τετάρτη 24/1 βράδυ το Route 66 φιλοξενεί τους Myrrors, μια μπάντα από την Αριζόνα που πήγε το desert rock σε άλλο επίπεδο. Ψυχεδέλεια και krautrock συναντιούνται στα αυλάκια των δίσκων τους, ειδικά του Arena Negra, αλλά και του περσινού Hasta la Vitoria, με επιρροές που, μην ντραπείτε να πείτε ότι σας φαίνονται από free jazz μέχρι οριενταλιστικές.
Το γκρουπ σχηματίστηκε το 2007, από τους -εφήβους τότε- πολυοργανίστες Nik Rayne και Grant Beyschau, και αρχικά κέρδισε την προσοχή σε διεθνές επίπεδο με το ντεμπούτο album «Burning Circles in the Sky» (στο οποίο συμπεριλαμβάνεται και το underground hit «Warpainting»). Δεν έγιναν όμως one hit wonder μπάντα, αλλά αναπροσάρμοσαν τη μουσική τους στις επιρροές τους που μεγάλωναν και ωρίμαζαν μαζί τους.
Info
Τετάρτη 24 Ιανουαρίου 2018
Πόρτες: 21:00
ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ:
• Προπώληση: 8€ (ΤΑ ΠΡΩΤΑ 50 ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ)
• Ταμείο: 10€
ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ:
• Route 66 (Στοά Λιάμπεη)
• Κούνια Μπέλα (Ν.Μπότσαρη 3)
• Rock Shop (Οπλαρχηγού Πουτέτση 1Α)