Συναυλία συμπαράστασης για τους σεισμόπληκτους στην Τουρκία και τη Συρία διοργανώνουν το Πνευματικό Κέντρο, η Συμφωνική Ορχήστρα του Δημοτικού Ωδείου και η Φιλαρμονική του Δήμου Ιωαννιτών την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου, στις 20:30, στην αίθουσα «Β. Πυρσινέλλας».
Τη Συμφωνική Ορχήστρα διευθύνει ο Γεώργιος Χλίτσιος και τη Φιλαρμονική ο Δημήτρης Αμπατζής.
Θα συγκεντρωθούν είδη πρώτης ανάγκης: τρόφιμα μακράς διάρκειας, χειμερινός ρουχισμός, είδη ατομικής υγιεινής, φάρμακα κλπ.