Mια παράσταση –αποτέλεσμα του εκπαιδευτικού προγράμματος «Θερινό Μαντείο» που φέτος έχει τίτλο «Η αρχιτεκτονική της μονάδας»- θα παρουσιάσει το ΔΗΠΕΘΕ Ιωαννίνων στις 19 Ιουλίου, στις 20:15, στο αρχαίο θέατρο της Δωδώνης.
Την καλλιτεχνική διεύθυνση έχει η Θεοδώρα Τζήμου με την ομάδα της, που συντονίζουν από κοινού όλη τη διαδικασία. Αυτή την περίοδο γίνονται οι πρόβες. Όπως σημειώνεται σε σχετική ανακοίνωση: «Όλοι οι συμμετέχοντες ετοιμάζονται πυρετωδώς για την παρουσίαση, προσφέροντας μία νέα οπτική στη σκηνική προσέγγιση πάνω στη δραματουργία του αρχαίου δράματος».
Η είσοδος στην παράσταση θα είναι ελεύθερη.