Έναν κύκλο παρουσιάσεων με τίτλο «Μία ματιά στον κόσμο» μέσα από τις ταξιδιωτικές εμπειρίες της Καίτης Σεντελέ πρόκειται να κάνει το Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Ιωαννιτών από τη Δευτέρα 4 Απριλίου.
Στις 4 Απριλίου, στις 19:00, στον πολιτιστικό πολυχώρο «Δημ. Χατζής», θα παρουσιαστεί ένα οδοιπορικό στην Ιορδανία: από την έρημο Ουάντι Ραμ με τους γρανιτένιους γεωλογικούς σχηματισμούς, την Πέτρα, τον σημαντικότερο αρχαιολογικό χώρο, και τις ελληνιστικές πόλεις μέχρι τον Ιορδάνη ποταμό και το μοναστήρι της Αγίας Αικατερίνης στο Σινά.