Τελευταία παράσταση αύριο για τον μήνα ερασιτεχνικής θεατρικής δημιουργίας που διοργανώνει το ΔΗΠΕΘΕ Ιωαννίνων.
Στις 21:00, στο Καμπέρειο Θέατρο, ανεβαίνει η παράσταση «Γνωρίζοντας τον Τόμας Λανιέ Ουίλιαμς», όπου κατά τη διάρκειά της θα παρουσιαστούν από μαθητές των σεμιναρίων του ΔΗΠΕΘΕ Ιωαννίνων, αποσπάσματα από τρία πολύ γνωστά θεατρικά έργα του Τένεσι Ουίλλιαμς: «Λεωφορείο ο Πόθος», «Καλοκαίρι και Καταχνιά» και «Γυάλινος Κόσμος».
Τη διδασκαλία υποκριτικής έκανε η Όλγα Παππά, ενώ τη φωνητική διδασκαλία η Ειρήνη Δόβα. Παίζουν: Ελπίδα Ιωακειμίδου, Κωνσταντίνος Χριστοδούλου, Κωνσταντίνος Κολοκούρης, Ελένη Κεχαγιά, Γιώργος Παππάς, Σωτηρία Τσιούρη, Ανδρέας Καβάφης, Φώτης Βαγγέλης.