Με την εκδήλωση «Μέσα από ευρυγώνιο φακό», συνεχίζονται τη Δευτέρα 29 Ιανουαρίου, στις 20:00, στο Καμπέρειο Θέατρο, οι «Λογοτεχνικές Γέφυρες» που διοργανώνει το ΔΗΠΕΘΕ Ιωαννίνων. Το θέμα της εκδήλωσης αφορά τη λογοτεχνία στον ηλεκτρονικό και έντυπο Τύπο.
Ομιλητές θα είναι ο Κώστας Αγοραστός, αρχισυντάκτης της διαδικτυακής πύλης για το βιβλίο Book Press, ο Γιάννης Μπασκόζος, μέλος της συντακτικής επιτροπής του ηλεκτρονικού περιοδικού ο «Αναγνώστης» και συγγραφέας, και η Κατερίνα Σχινά, συγγραφέας, μεταφράστρια και κριτικός λογοτεχνίας.
Θα συμμετάσχουν φοιτητές του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, ενώ θα συντονίσει ο Φιλήμων Καραμήτσος, δημοσιογράφος.