Ξεκινάει το 26ο Ηπειρώτικο Rally «Ι.ΚΤΕΟ AUTOTEST» το Σάββατο 11 και την Κυριακή 12 Ιουλίου.
Για τη διοργάνωση μίλησαν σε συνέντευξη Τύπου ο πρόεδρος της ΕΛΕΤΑ Χρήστος Σαρηγιαννίδης, για τις ειδικές υγειονομικές προβλέψεις, αλλά και για τη σημασία της διεξαγωγής του αγώνα, ο οποίος συγκέντρωσε 37 συμμετοχές, αριθμό πολύ υψηλό με δεδομένες τις δυσκολίες της εποχής.
Ο κ. Σαρηγιαννίδης τόνισε ότι για να αποφευχθεί τυχόν συνωστισμός, δεν θα γίνει η η πανηγυρική εκκίνηση το βράδυ του Σαββάτου.
Για τις ανάγκες του αγώνα, ο παλιός δρόμος προς Δωδώνη θα κλείσει στις 7:45 το πρωί της Κυριακής και ο δρόμος για την Κωστάνιανη στις 8:30.
Στη συνέντευξη Τύπου παρέστησαν εκ μέρους της Περιφέρειας Ηπείρου ο αντιπεριφερειάρχης Βασίλης Γοργόλης και του Δήμου Ιωαννιτών, ο αντιδήμαρχος Γιάννης Λυκογιώργος.