Oikonomou pisoi Solarhub πίσω

Καλές εμφανίσεις οι «μικροί» του πινγκ πονγκ

Εικόνα του άρθρου Καλές εμφανίσεις οι «μικροί» του πινγκ πονγκ
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 10/12/2019, 11:30

Καλές εμφανίσεις έκαναν πραγματοποίησαν οι 4  αθλητές του Α.Σ Φ.Ε.Α. Ιωαννίνων στο Πανελλήνιο τουρνουά πινγκ-πονγκ μικρών ηλικιών στη Πάτρα το Σαββατοκύριακο 7-8 Δεκεμβρίου.

Στους Παμπαίδες  ο  Γιώργος Κοσμάς έκανε 6 νίκες σε ισάριθμους αγώνες και έχασε μόνο ένα σετ από τους αντιπάλους του. Κατέκτησε την  1η θέση και το χρυσό μετάλλιο, το τρίτο στα 4 πανελλήνια τουρνουά που έχουν γίνει από την αρχή της φετινής αγωνιστικής περιόδου.

Ο Φίλιππος-Κωνσταντίνος Μανούσης πέρασε ως πρώτος από τον όμιλο, όμως στο πρώτο αγώνα στη φάση των νοκ-άουτ, ηττήθηκε και τελικά με 4 νίκες και 3 ήττες κατέλαβε την 12η θέση σε 46 αθλητές. O Σπύρος Χρήστου, (ο μικρότερος σε ηλικία από τους Γιαννιώτες), στην ίδια κατηγορία, πέρασε 3ος από τον όμιλο και τελικά με σύνολο 4 νίκες και 3 ήττες κατέλαβε την 26η θέση.

Στους Παίδες ο Χρήστος Κοντοδήμας  πήρε την  24η θέση με 2 νίκες και 5 ήττες ανάμεσα σε 32 αθλητές.