Το Politheatro παρουσιάζει το έργο «Mississippi stories». Πρόκειται για μια παράσταση βασισμένη σε τέσσερα μονόπρακτα του Tennessee Williams και που την σκηνοθεσία υπογράφει ο ηθοποιός και σκηνοθέτης Θοδωρής Γκόγκος. Η παρουσίαση του έργου θα δίνεται από την Παρασκευή 19 έως και την Κυριακή 28 Μαΐου (εκτός της Τετάρτης 24/5) στο νέο χώρο τέχνης Politheatro | performing arts που βρίσκεται στην οδό Δημάρχου Ιωαννίδη 4. Με φόντο τις γεμάτες υγρασία φτωχογειτονιές της Νέας Ορλεάνης και του Μισισιπί, ο ποιητής του δέους της μοναξιάς μας μιλά για το χάος της ανθρώπινης ύπαρξης μέσα σε ασφυκτικά γεμάτες πολιτείες. Σκηνοθεσία: Θοδωρής Γκόγκος, σχεδιασμός αφίσας: Σεμέλη Παπαοικονόμου, μουσική επί σκηνής: Φάνης Κοσμάς. Παίζουν: Ναταλία Βώττη, Φάνης Κοσμάς, Άλκηστις Λέκκα, Δέσποινα Ναυρόζογλου, Ελευθερία Πανταζή, Χριστιλένα Παρίση, Αναστασία Σακουφάκη, Χριστίνα Τσιώνη. Γενική είσοδος 8 ευρώ και 5 ευρώ για φοιτητές, μαθητές και κατόχους κάρτας ανεργίας. Κρατήσεις θέσεων με τους εξής τρόπους: τηλ. 2651022995-6955416236, email: politheatro2@gmail.com