Oikonomou pisoi

Γκολ!

Εικόνα του άρθρου Γκολ!
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 15/12/2018, 21:09

Σε ένα απότα πιο βροχερά ποδοσφαιρικά απογεύματα αυτής της έτσι και αλλιώς βροχερής πόλης, ο ΠΑΣ πήρε μια ζωτική νίκη.

Μετά από ένα σχεδόν ανύπαρκτο και ταλαιπωρημένο ημίχρονο , στο δεύτερο μπήκαν τέσσερα γκολ, τα τρία μετά το 80ο λεπτό.

Επίσης, ένας από τους αναπάντεχους και όχι συνηθισμένους ήρωες, ήταν ο Ευριπίδης Γιάκος, ο οποίος σφράγισε τη νίκη του ΠΑΣ με δύο γκολ.

Το σκορ άνοιξε ο Νικολιάς με ωραία πάσα του Κλάους και ωραίο πλασέ. Στο 82'όμως ο Ντουρμισάι κοψοχόλιασε τους «Ζωσιμάδες» ισοφαρίζοντας, μετά από ασίστ του Μασούρα.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό όμως χτύπησε ο Γιάκος με τρομερό πλασέ και πέντε λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-1 εκτελώντας πέναλτι που κέρδισε ο Κλάους, ένας από τους καλύτερους, αν όχι ο καλύτερος του ΠΑΣ.