Το ευχαριστώ της στους ψηφοφόρους απευθύνει η παράταξη του Νίκου Γκόντα «Ανεξάρτητη Δημοτική Πρωτοπορία», με σαφείς αιχμές προς τη… ΝΔ.
«Συνεπείς στις αρχές και στις αξίες μας δώσαμε το παρών έξω από μηχανισμούς και δεκανίκια. Ευχαριστούμε τους συμπολίτες που μας τίμησαν με την εμπιστοσύνη τους. Ευχόμαστε η λαϊκή ετυμηγορία να αποδειχθεί επ’ αγαθώ της πόλης μας» αναφέρεται στη λιτή ανακοίνωση. Η παράταξη του κ. Γκόντα μέχρι στιγμής κρατά κλειστά τα χαρτιά της για τη στάση της τη δεύτερη Κυριακή, τουλάχιστον σε δημόσιο επίπεδο…