Ο πρόεδρος της Βουλής Νίκος Βούτσης θα είναι τελικά το επίσημο πρόσωπο στις εορταστικές εκδηλώσεις της πόλης για τα «Ελευθέρια», ενώ ανοιχτό παραμένει το ενδεχόμενο παρουσίας του υπουργού Υποδομών και Μεταφορών Χρήστου Σπίρτζη.
Η παρουσία (ή μη) του κ. Σπίρτζη συνδέεται εκ των πραγμάτων με την παράδοση του τμήματος της Ιόνιας οδού «Καμπή-Πέρδικα». Πρόσφατα, ο υπουργός προανήγγειλε ότι μέχρι τις 20 Φεβρουαρίου το τμήμα αυτό θα δοθεί στην κυκλοφορία. Ωστόσο, κάποιες πληροφορίες θέλουν τον σχεδιασμό αυτόν να παίρνει λίγες μέρες παράταση. Αν τελικά θα ισχύσουν ή όχι, θα εξαρτηθεί από τα σχέδια του κ. Σπίρτζη. Το σίγουρο είναι πάντως ότι μέχρι στιγμής δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα η ακριβής ημερομηνία παράδοσης του τμήματος αυτού της Ιόνιας οδού. Σε αναμονή λοιπόν...