Την κωμωδία του Αριστοφάνη «Εκκλησιάζουσες» ανεβάζει το Τμήμα Υποκριτικής Τέχνης Θεάτρου και Κινηματογράφου του Δημόσιου ΙΕΚ Ηγουμενίτσας, σε σκηνοθεσία Μαρίας Κατσουλίδη και Νίκου Σφαιρόπουλου, την Κυριακή 3 Ιουνίου, στις 21:00, στο θέατρο του ΙΕΚ, στις 21:00.
Η παράσταση αυτή πραγματοποιείται στο πλαίσιο της εξάμηνης πρακτικής άσκησης των σπουδαστών του τμήματος υπό την αιγίδα του Δήμου Ηγουμενίτσας.
Συμμετέχουν (με αλφαβητική σειρά) οι σπουδαστές: Βάνου Ζωΐτσα, Βρυσή Άννα, Δημητρίου Ελένη, Δόσης Βασίλειος, Καίσαρης Πέτρος, Κατσούρα Ιουλία, Κούρτη Ιουλία, Μοναχός Κωνσταντίνος, Μουτσάι Σπυρίδων, Νικολαΐδου Φωτεινή, Ντάγκα Ευθυμία, Σιόκολης Ευάγγελος, Τριχά Καλλιόπη, Τσίγκου Όλγα, Χόβολου Παναγιώτα-Έρικα.
Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό.