Χθες Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου στις 20:05, στο 70ο χλμ Εθνικής Οδού Ιωαννίνων - Άρτας (ύψος Χαλκιάδων Άρτας), φορτηγό που οδηγούσε 38χρονος, συγκρούστηκε πλαγιομετωπικά με μοτοσικλέτα που οδηγούσε 18χρονος, με αποτέλεσμα το θανάσιμο τραυματισμό του οδηγού της μοτοσικλέτας.
Προανάκριση για τις συνθήκες του δυστυχήματος ενεργείται από το Τμήμα Τροχαίας Άρτας.
Είναι το τέταρτο θανατηφόρο τροχαίο που γίνεται στην Ήπειρο τις τελευταίες μέρες, το τρίτο στην περιοχή της Άρτας.