Τη συμπεριφορά του διοικητή του νοσοκομείου Πρέβεζας Δημήτρη Σκανδάλη, καταγγέλλει ο βουλευτής Πρέβεζας του ΣΥΡΙΖΑ Κώστας Μπάρκας.
Σύμφωνα με τον κ. Μπάρκα, ενώ είχε συνάντηση με το σωματείο εργαζόμενων στην αυλή του νοσοκομείου με όλα τα σχετικά μέτρα, ο κ. Σκανδάλης, πρώην πρόεδρος της ΝΟΔΕ Άρτας, έδωσε εντολή να «απομακρυνθεί από το χώρο του νοσσοκομείου».
«Η τρομοκρατία που επιβάλλει στους εργαζόμενους του Νοσοκομείου δεν θα περάσει. Η καταστροφή, που δρομολογείται με απολύτως δική του ευθύνη και της κυβέρνησης Μητσοτάκη θα σταματήσει» αναφέρει ο κ. Μπάρκας, ο οποίος έχει ενημερώσει σχετικά τον υπουργό Υγείας Βασίλη Κικίλια.