Λόγω βλάβης στην κεντρική γραμμή ρεύματος της ΔΕΗ, όπως ενημερώνει ο πρόεδρος της ΔΕΥΑΙ Άρης Μπαρτζώκας, διακόπηκεσήμερα Δευτέρα 9-5-2022, η λειτουργία των γεωτρήσεων στους Λογγάδες.
Οπότε, κόπηκε και το νερό στην περιοχή και στον Κατσικά.
Όπως ενημερώνει ο κ. Μπαρτζώκας, μεταβαίνει στην περιοχή συνεργείο της ΔΕΗ για την αποκατάσταση της βλάβης. "Η υδροδότηση θα αποκατασταθεί σταδιακά ως το μεσημέρι" τονίζει.